Remont automatycznej skrzyni biegów

Odnowienie skrzyni biegów

Awaria automatycznej skrzyni biegów

+48 510 370 614 |

Kiedy warto zrobić serwis skrzyni biegów
 1. Remont automatycznej skrzyni biegów__Odnowienie skrzyni biegów

  Kiedy warto zrobić serwis skrzyni biegów?


  Skrzynia biegów w samochodzie jest kluczowym elementem, który odpowiada za przekazywanie mocy z silnika do kół, umożliwiając tym samym poruszanie się pojazdu. Jej główną funkcją jest umożliwienie kierowcy zmiany przełożeń, co jest niezbędne do dostosowania prędkości obrotowej silnika do różnych warunków jazdy, takich jak przyspieszanie, jazda pod górę, czy utrzymanie stałej prędkości. Dzięki możliwości zmiany przełożeń skrzynia biegów pomaga również w utrzymaniu optymalnych obrotów silnika, co przekłada się na efektywniejsze zużycie paliwa i zwiększa moment obrotowy w niższych biegach, co jest szczególnie przydatne podczas ruszania z miejsca czy jazdy pod górę.


  Jak się są najczęstsze przyczyny awarii skrzyni biegów?


  Awaria skrzyni biegów może być spowodowana przez różne czynniki. Niewłaściwe użytkowanie, takie jak częste i gwałtowne zmiany biegów, może prowadzić do szybszego zużycia jej elementów. Brak odpowiedniego smarowania również stanowi poważne zagrożenie, ponieważ niewystarczająca ilość lub jakość oleju przekładniowego może prowadzić do przegrzewania się i zużycia skrzyni biegów. Naturalne zużycie mechaniczne, takie jak zużycie synchronizatorów czy łożysk, również może prowadzić do awarii. Ponadto skrzynia biegów może zostać uszkodzona w wyniku zewnętrznych czynników, takich jak wypadki czy uderzenia. W nowoczesnych samochodach, gdzie skrzynie biegów często są sterowane elektronicznie, problemy mogą wynikać również z awarii oprogramowania lub elektroniki. W przypadku jakichkolwiek wątpliwość co do działania tego elementu profesjonalny serwis skrzyni biegów powinien wskazać jakie są przyczyny awarii.


  Czy automatyczne skrzynie biegów psują się tak często, jak manualne?


  Automatyczne skrzynie biegów są zazwyczaj bardziej skomplikowane konstrukcyjnie niż manualne, co może oznaczać, że ich naprawa jest droższa i bardziej skomplikowana. Z drugiej strony, automatyczne skrzynie biegów są często mniej narażone na "błędy użytkownika", takie jak nieprawidłowe zmiany biegów czy jazda na zbyt niskim lub wysokim biegu, co jest dość powszechne w przypadku skrzyni manualnych.


  Kluczowym czynnikiem wpływającym na trwałość obu typów skrzyń biegów jest regularna konserwacja. W przypadku automatycznych skrzyń biegów ważne jest regularne sprawdzanie i wymiana oleju przekładniowego, co pomaga zapobiegać przegrzewaniu się i zużyciu wewnętrznych komponentów. Także manualne skrzynie biegów powinny być sprawdzane pod kątem poziomu oleju oraz stanu sprzęgła.


  Jak przebiega naprawa skrzyni biegów?


  Naprawa skrzyni biegów, niezależnie od tego, czy jest to skrzynia manualna czy automatyczna, jest procesem wymagającym specjalistycznej wiedzy i narzędzi. Rozpoczyna się od dokładnej diagnostyki, podczas której mechanik wykorzystuje zarówno zaawansowany sprzęt diagnostyczny do odczytywania kodów błędów z komputera samochodu, jak i przeprowadza kontrolę manualną. Ta kontrola obejmuje sprawdzenie poziomu i stanu oleju przekładniowego, poszukiwanie ewentualnych wycieków oraz ocenę ogólnego stanu skrzyni biegów.


  Jeśli stwierdzona zostanie potrzeba głębszej naprawy, skrzynia biegów musi zostać wyjęta z pojazdu. Jest to proces czasochłonny, wymagający demontażu wielu elementów samochodu. Po wyjęciu skrzyni biegów, mechanik przeprowadza szczegółową inspekcję, aby zidentyfikować uszkodzone lub zużyte części. W zależności od diagnozy mogą być wymieniane różne komponenty, takie jak łożyska, uszczelki, synchronizatory w skrzyniach manualnych, lub sprzęgła hydrokinetyczne i elektrozawory w skrzyniach automatycznych.


  Po wymianie uszkodzonych części, skrzynia biegów jest składana z powrotem, przy czym ważne jest, aby wszystkie elementy były prawidłowo zamontowane i odpowiednio nasmarowane. Następnie skrzynia jest montowana z powrotem w samochodzie, dokonuje się wymiany oleju przekładniowego i dokładnie sprawdza wszystkie połączenia.


  Po zakończeniu naprawy i montażu przeprowadza się testy, aby upewnić się, że skrzynia biegów działa prawidłowo. Testy te mogą obejmować jazdę próbną, podczas której sprawdza się zmiany biegów i ogólną funkcjonalność skrzyni. Po testach mechanik przeprowadza końcową kontrolę, aby upewnić się, że nie ma żadnych wycieków i że wszystkie komponenty działają jak należy.


   
Remont automatycznej skrzyni biegów Odnowienie skrzyni biegów Awaria automatycznej skrzyni biegów

Opinie

 1. Dodaj opinię


 1. Nie dodano Opinii poza Opinią/Opisem Redakcyjnym

Dojazd do nas

Kontakt

'

PROSIMY, NAPISZ DO NAS - NA PEWNO ODPOWIEMY (czytamy wszystkie wiadomości wysłane z tego formularza)


Adres

Polna 2
62-090 Kobylniki
woj. wielkopolskie

https://www.kpmotors.pl/