manicure domowy manicure krok po kroku

 1. manicure domowy_manicure krok po kroku

  manicure domowy

  manicure krok po kroku  Rekomendacja: 5 na 5 Popularność: 27 Opinie: 1

manicure domowy

manicure krok po kroku 1. Klasyczny manicure nie zajmuje dużo czasu i istnieje na rynku wiele salonów, które zajmują się pielęgnacją dłoni. Jednak co wtedy, gdy nasza kosmetyczka odwołała wizytę a nazajutrz mamy ważne spotkanie bądź randkę, a nasze paznokcie, krótko mówiąc, pozostawiają wiele do życzenia? Wtedy jedynym słusznym rozwiązaniem jest zrobić domowy manicure. Wbrew pozorom jest to czynność, którą wykonamy bez wielkiego doświadczenia i zdolności manualnych. Poniżej przedstawimy jak tego dokonać i czego potrzebujemy.
  Paznokcie dla kobiety stanowią bardzo istotną ozdobę ciała. Manicure jest więc czymś więcej niż tylko zwykłym malowaniem. To sztuka stylizacji i pielęgnacji paznokci, która wpływa na wygląd dłoni i pewność siebie. Regularne wycinanie skórek, piłowanie paznokci i nawilżenie płytki skutkuje pięknym wyglądem rąk, o które stara się dbać każda kobieta. Dobrze przygotowana powierzchnia paznokcia jest również gotowa na położenie lakieru lub przyozdobienie ich modnymi aplikacjami.


  Na czym polega klasyczny manicure domowy?
  Manicure w domowych warunkach szybko może stać się czynnością, przy której będziemy się odprężać i stanie się naszym rytuałem. Dzięki kilku krokom, które przedstawimy czynność ta poza relaksem, będzie skutkowała efektem pięknych dłoni. Tak jak już wcześniej wspomnieliśmy domowy manicure, składa się z wycinania skórek, piłowania, nawilżania paznokci oraz ewentualnego ich malowania. Aby wykonać go w domu, potrzebujemy kawałka wolnej przestrzeni. Resztę potrzebnych elementów przedstawimy poniżej.

  Czego potrzebujesz do domowego manicure?
  Domowy zestaw manicurzystki składa się z przedmiotów, które w większości posiadamy w swojej kosmetyczce. Jeżeli nie, z pewnością dokupimy je w każdej drogerii za niewielką kwotę.

  Potrzebujemy:
  •    zmywacza do paznokci w celu usunięcia starego lakieru oraz odtłuszczenia płytek,
  •    miseczkę z ciepła wodą (może być z dodatkiem oliwy z oliwek, co dobrze nawilży skórę, lub z sokiem z cytryny, który skutecznie        rozjaśnia zażółcenia i przebarwienia),
  •    cążki do skórek,
  •    patyczka plastikowego lub z drewna do odsuwania skórek,
  •    preparatu zmiękczającego skórki,
  •    pilnika do paznokci (wybieramy go ze względu na twardość i kondycje naszych płytek, nie zaleca się używanie pilników metalowych,     gdyż niszczą paznokcie,
  •    krem do rąk,
  •    polerka do paznokci gumowa,
  •    odżywka bezbarwna do paznokci lub podkładowa baza pod lakier,
  •    lakier oraz top nawierzchniowy do paznokci.

  Jak wykonać domowy manicure krok po kroku?

  Pierwszy etap - zmywanie
  Im kontakt ze zmywaczem krótszy, tym lepiej dla płytki. Dlatego warto nie oszczędzać na zmywaczach i zainwestować w te droższe, które są delikatniejsze i nie wysuszają. Nie posiadają także charakterystycznego, drażniącego zapachu. Składniki są tak dobrane, aby już jedno pociągnięcie wacika usuwało zbędne resztki lakieru. Krok pierwszy to więc dokładne zmycie i przygotowanie płytki do dalszych działań.

  Nadanie kształtu i delikatne polerowanie
  Kolejnym krokiem jest nadanie kształtu i delikatne polerowanie specjalnym do tego stworzonym specyfikiem. Warto poświęcić odpowiednią ilość czasu, aby paznokcie były równe i miały taką samą długość. Należy pamiętać, że lakier dodatkowo może podkreślić ich kształt.
  Co do pilniczka, to wybierz taki, który dobrze leży w dłoni. Dobrym wyborem są wersje szklane, które starczają na długo i są bardzo delikatne.

  Peeling i moczenie dłoni
  Manicure to nie tylko dbanie o piękny wygląd paznokci, ale i dłoni. Nałóż na nie peeling do ciała i chwile masuje ręce. Następnie spłucz specyfik i zamocz dłonie w misce z ciepłą wodą. Wykonuj tą czynność ok. 10 minut.

  Odpowiednie nawilżenie
  Kolejnym krokiem jest obfite nawilżenie dłoni, by wzmocnić dobroczynne działanie peelingu. Warto nawilżać ręce nie tylko podczas manicure, lecz o wiele częściej. W tym celu miej zawsze pod ręką tubkę kremu i stosuj go tak często, jak tylko możesz.


  Zmiękczanie skórek
  Nieestetycznie wyglądające skórki potrafią zepsuć nawet najlepszy efekt manicure. Warto więc wzmocnić działanie nawilżającego kremu poprzez zastosowanie dodatkowych preparatów zmiękczających. Doskonałym rozwiązaniem są zmiękczacze w sztyfcie, które aplikujemy na krawędziach płytek i czekamy kilka minut na efekt. Gdy podany czas minie, a skórki będą już wyczuwalnie zmiękczone, przystępujemy do delikatnego odsunięcia ich plastikowym lub drewnianym patyczkiem.

  Nakładanie odżywki
  Po odpowiednim nawilżeniu przychodzi czas na nałożenie odżywki. Ma ona duże znaczenie nie tylko w kontekście kondycji paznokci, lecz również w równomiernym rozłożeniem koloru. Dodatkowo chroni płytkę przed odbarwieniem i zniszczeniem. Należy pamiętać o tym, aby przed nałożeniem odżywki dokładnie zmyć wszystkie pozostałości pielęgnacyjnych preparatów.

  Malowanie paznokci
  Podczas gdy płytka jest już odpowiednio przygotowana, a nasze dłonie są gładkie i przyjemne w dotyku, możemy nakładać nowy lakier. Tutaj wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji. Ponadczasową klasyką są kolory: jasny róż, czerwień i koral. Paznokcie w tym kolorze będą pasowały na wiele okazji, zarówno jeżeli chodzi o te formalne, jak i nieformalne. Nakładając kolor pamiętajmy, aby zaczynać od środka płytki, stopniowo przechodząc na jej boki.

  Zakończenie domowego manicure
  Po nałożeniu lakieru powinniśmy odczekać ok. 10 minut i nałożyć nabłyszczasz, utwardzacz lub przyspieszacz wysychania. Oczywiście są preparaty, które posiadają w sobie wszystkie wyżej wymienione cechy.

Opinie

 1. Dodaj opinię


 1. Nie dodano Opinii poza Opinią/Opisem Redakcyjnym

Dojazd do nas

Kontakt

PROSIMY, NAPISZ DO NAS - NA PEWNO ODPOWIEMY (czytamy wszystkie wiadomości wysłane z tego formularza)


Adres

Na Szaniec 5/58
31-560 Kraków
woj. małopolskie