na czym polega Cynkowanie na czym polega Fosforowanie Zastosowanie cynkowania Zastosowanie fosforanowania

+48 795 436 761 |

najważniejsze informacje

na czym polega Cynkowanie

na czym polega Fosforowanie

Zastosowanie cynkowania

Zastosowanie fosforanowanianajważniejsze informacje

 1. Cynkowanie i fosforanowanie to procesy, które mają na celu zabezpieczenie powierzchni żelaza i stali przed działaniem szkodliwych czynników i przedwczesnym niszczeniem. Nadmierna eksploatacja elementów wykonanych z tych materiałów może powodować między innymi korozję i inne nieprzyjemne konsekwencje, w efekcie zmniejszając ich żywotność. Oba procesy są szeroko wykorzystywane między innymi w przemyśle, ale nie tylko. Jeśli zastanawiasz się, na czym dokładnie polega cynkowanie i fosforanowanie, jakie ma plusy i minusy, a także czym się różni, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu oba te procesy nie będą miały przed Tobą tajemnic.


  Cynkowanie - na czym polega?
  Zastanawiasz się, na czym polega cynkowanie? Najprościej rzecz ujmując, na nałożeniu na metalową powierzchnię warstwy cynku. Są różne metody cynkowania. Popularne cynkowanie galwaniczne przeprowadza się za pomocą wykorzystania odpowiednich elektrolitowych roztworów, w których zanurza się metalowe elementy. Następnie całość podłączana jest do prądu. W efekcie, jako wynik zachodzącej reakcji, metalowe elementy zostają pokryte trwałą warstwą cynku.

  Fosforanowanie- na czym polega?
  Nie wiesz, na czym polega fosforanowanie? Przede wszystkim wyróżnić można manganowe i cynkowe. Fosforanowanie to proces, w wyniku którego na powierzchni metalów wytworzona zostaje powłoka fosforanowa. Jest to proces przeprowadzany chemicznie lub elektrochemicznie w gorących roztworach fosforanów. Inaczej mówiąc, powłoka powstaje w wyniku przekształcenia zewnętrznych warstw metalu w postać, która jest niemetaliczna. Ma to miejsce na skutek reakcji, która zachodzi w kontakcie metali z gorącą kąpielą fosforanową.


  Zastosowanie cynkowania
  Cynkowanie posiada bardzo szerokie zastosowanie. Jakie? Głównym celem stosowania cynkowania jest zabezpieczenie metalu przed korozją. Zabezpiecza się też blachy, taśmy, druty stalowe, wyroby sprężyste. Inną funkcją jest ta dekoracyjna - ocynkowane elementy wyglądają bardziej estetycznie.

  Zastosowanie fosforanowania
  Fosforanowanie często poprzedza proszkowe malowanie, gdyż dzięki temu farba lepiej się trzyma. Proces fosforanowania wykonuje się często na ruchomych elementach, ponieważ wpływa pozytywnie na tempo ich zużycia. Dodatkowo powłoka fosforowa jest bardzo dobrym izolatorem. Z tego powodu znajduje szerokie zastosowanie w branży elektrotechnicznej i innych, podobnych.

Opinie

 1. Dodaj opinię


 1. Nie dodano Opinii poza Opinią/Opisem Redakcyjnym

Dojazd do nas

Kontakt

PROSIMY, NAPISZ DO NAS - NA PEWNO ODPOWIEMY (czytamy wszystkie wiadomości wysłane z tego formularza)


Adres

ul. Czarnohucka 10
42-600 Tarnowskie Góry
woj. śląskie