Uzależnienie od alkoholu leczenie Klinika leczenia uzależnień

510 280 121 |

 1. Uzależnienie od alkoholu leczenie_Klinika leczenia uzależnień

  Uzależnienie od alkoholu leczenie

  Klinika leczenia uzależnień  Rekomendacja: 5 na 5 Popularność: 122 Opinie: 1

Uzależnienie od alkoholu leczenie

Klinika leczenia uzależnień 1. Nałóg alkoholowy to podstępna choroba, która zazwyczaj przez długi czas jest bagatelizowana. Tak bowiem działają mechanizmy w umyśle chorego, które wypierają fakt popadnięcia w uzależnienie z jego świadomości. Na początku wydaje się, że – mimo częstego sięgania po butelkę – panujesz nad sytuacją. Warto jednak znać niepokojące symptomy, które powinny skłonić cię do skorzystania z pomocy.
   
  1. Terapia uzależnień – czy muszę się jej poddawać?
  2. Symptomy alkoholizmu
  3. Uzależnienie od alkoholu – kiedy zacząć szukać pomocy?
  4. Terapia uzależnień – czy to wystarczy?


  Terapia uzależnień – czy muszę się jej poddawać?
   
  Po pierwsze nie podchodź do tego na zasadzie przymusu. Pamiętaj, że nikt nie zmusi cię do skorzystania z pomocy, jeżeli sam nie będziesz tego chciał. Ponadto – tylko świadomość własnego uzależnienia i chęć wyjścia z niego zagwarantują efektywność leczenia. Należy pamiętać, że wyjście z nałogu to nie kwestia silnej woli. Uzależnieniem rządzą skomplikowane mechanizmy, które trzeba zrozumieć, by się od nich uwolnić. Pierwszym krokiem jest natomiast poddanie się detoksowi, czyli odstawienie alkoholu i oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych. Musi się to odbywać pod okiem specjalistów. Terapia uzależnień to nie przymus – to szansa na nowe życie! Dobrym wyborem będzie terapia uzależnień w Warszawie. Można o niej poczytać pod adresem: https://medjol.pl/terapia.
   
  Symptomy alkoholizmu
   
  Uzależnienie od alkoholu rozwija się stopniowo. Najczęściej zaczyna się niewinnie. Amerykański lekarz – Elvin Morton Jellinek – na podstawie badań i obserwacji wysunął tezę, że wystąpienie nałogu alkoholowego zawsze poprzedzone jest pewnymi sygnałami ostrzegawczymi.
   
  Pierwszym z takich objawów, mogących świadczyć o rozwijaniu się uzależnienia, jest traktowanie alkoholu jako remedium na zły nastrój. Spożywająca alkohol osoba odkrywa, że trunek poprawia jej humor, działa odprężająco i relaksująco. Kolejnym z symptomów jest pojawianie się luki pamięciowej, potocznie zwanej „urwanym filmem”. Z czasem zdarzenia takie mają miejsce nawet po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu. Na tym etapie pojawia się także faza wyparcia, usilnego usprawiedliwiania swojego picia oraz reagowania agresją na oskarżenia bliskich o nadużywanie alkoholu. Krytycznym sygnałem ostrzegawczym jest utrata kontroli nad piciem. Mogą się również pojawić pierwsze fizyczne symptomy uzależnienia (tzw. głód alkoholowy).


  Uzależnienie od alkoholu – kiedy zacząć szukać pomocy?
   
  Warto wiedzieć, że na każdym etapie uzależnienia można sięgać po pomoc specjalistów. Zarówno w początkowej fazie, gdy tylko dostrzeżesz problem, jak i w fazie krytycznej, gdy nie masz już kontroli nad własnym życiem. Zawsze istnieje droga ratunku, a jest nią terapia uzależnień. Takim leczeniem jest na przykład terapia uzależnień w Warszawie. W ośrodku pod opieką specjalistów w bezpieczny sposób odstawisz alkohol, a następnie poddasz się uzdrawiającej terapii (sesjom grupowym oraz indywidualnym). Dostrzeżesz głębię problemu, poznasz rządzące nałogiem mechanizmy i nauczysz się radzić sobie z nimi. Nie warto zatem zwlekać – kiedy tylko poczujesz, że alkohol przejmuje kontrolę nad twoim życiem, nie wahaj się szukać pomocy. Pamiętaj, że przyznanie się przed samym sobą do problemu, to istotny krok na drodze ku wyzdrowieniu. Resztą natomiast zajmą się specjaliści i terapeuci, którzy pomogą ci wyrwać się ze szponów nałogu i zacząć życie na nowo.
   
  Terapia uzależnień – czy to wystarczy?
   
  Terapia uzależnień pomaga wyjść z destrukcyjnego nałogu. Tak naprawdę stanowi jednak tylko preludium do nowego trzeźwego życia. Prowadzone w ramach leczenia terapie pozwalają jednak na trwałą zmianę nawyków – uczą asertywności, panowania nad emocjami, podnoszą poziom odporności na stres. Ponadto po zakończeniu leczenia będziesz nieodpłatnie objęty opieką specjalistów jeszcze przez rok. Pamiętaj – zdrowie i życie nie poczeka. Podejmij rękawicę i zmierz się z nałogiem. Nie jesteś w tym sam!

Opinie

 1. Dodaj opinię


 1. Nie dodano Opinii poza Opinią/Opisem Redakcyjnym

Dojazd do nas

Kontakt

PROSIMY, NAPISZ DO NAS - NA PEWNO ODPOWIEMY (czytamy wszystkie wiadomości wysłane z tego formularza)


Adres

ul. Przyborowie 15C
05-530 Czersk
woj. pomorskie