Projekty domów drewnianych Pracownia architektoniczna Ciekawe projekty domów

517 970 199 |

NASZA SPECJALIZACJA:

 1. Godziny otwarcia

  Pn 09:00 - 17:00

  Wt 09:00 - 17:00

  Śr 09:00 - 17:00

  Cz 09:00 - 17:00

  Pt 09:00 - 17:00

  Sb nieczynne

  Nd nieczynne

Projekty domów drewnianych

Pracownia architektoniczna

Ciekawe projekty domów

 1. Domy murowane są znane powszechnie jako te o największej trwałości, która przetrwa w nienaruszonym stanie przez setki lat. To właśnie ten aspekt w głównej mierze sprawia, że inwestorzy najczęściej decydują się na nieruchomości powstałe w tej technologii. Idąc z duchem czasu rodzi się jednak większa świadomość na temat innych materiałów, które podobnie jak kamień nadają się do budowy solidnych posesji. Jednym z nich jest drewno, które nie tylko może być równie trwałe, ale przy okazji zagwarantuje nam wyjątkowy klimat we wnętrzu. Projekty domów drewnianych są ciekawą alernatywą. Sprawdź na co zwrócić uwagę, aby móc cieszyć się porządną i bardzo stylową konstrukcją!


  Przede wszystkim jakość
   
  Kiedy już zapadnie decyzja, że to właśnie drewno ma być głównym materiałem budulcowym naszego domu, pora zastanowić się, który rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Każdy z nich wykazuje bowiem inne właściwości, a także charakteryzuje się odmiennym wyglądem. Niektóre z nich posiadają wyraźne linie usłojenia, inne intensywną barwę, a jeszcze inne wyczuwalną fakturę. Jeden czynnik jest jednak tym, który zasługuje na naszą największą uwagę. Jest nią jakość, ponieważ tylko dzięki niej dom przetrwa próbę czasu.
   
  Wśród rodzajów drewna możemy znaleźć pozycje na każde gusta, oraz co ważne - kieszeń. Oczywiście w przypadku materiałów najwyższej jakości musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, które i tak prezentują się znacznie atrakcyjniej niż w przypadku konstrukcji murowanych. Do popularnych wyborów konsumentów należą m.in. modrzew, który nie posiada skłonności do niszczenia i pękania, a do tego roznosi po wnętrzu przyjemny zapach żywicy, jodła, która jest z kolei bardziej sprężysta, oraz świerk z wyraźnymi liniami usłojenia.
  Więcej ciekawych projektów znajdą Państwo na stronie: https://www.archido.pl/
   
  Kiedy drewno zostanie już wybrane warto w następnej kolejności zagwarantować mu odpowiednie zabezpieczenie. Mowa tu o szkodliwej dla niego wilgoci czy żerującymi  w nim szkodnikami. W tej kwestii dobrze sprawdzi się m.in. dodatkowa warstwa wełny mineralnej, która pochłonie nadmiar wody oraz impregnacja. Warto pamiętać, że drewno nie powinno posiadać większego poziomu wilgotności niż 19%. Powinno być również naturalnie suszone, a jeśli zabezpieczymy je przed opadami, ten proces może trwać przez długie lata, co będzie również bardzo korzystne. Tak przygotowane drewno będzie bezpieczne dla naszego zdrowia i nie będzie ulegać nieestetycznym odkształceniom.
   
  Najlepsi w swoim fachu
   
  Nie tylko odpowiedni dobór i przygotowanie drewna ma duże znaczenie w kontekście jego trwałości. Nieoceniona w tym przypadku jest również wiedza i doświadczenie fachowców, którzy mają duże pojęcie o tym materiale i wiedzą jakie etapy podczas budowy domu muszą zostać w pełni spełnione. Jeśli zatrudnimy architekta i pracowników budowy, którzy dopiero rozpoczynają budowę na bazie drewna, musimy liczyć się z przykrymi konsekwencjami takiej decyzji. Oprócz brakach w odpowiedniej izolacji ścian, mogą zdarzyć się liczne awarie, a także zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, oczywiście w przypadku braku zabezpieczenia posesji niepalnymi materiałami. Dlatego decydując się na drewno wysokiej jakości, które ma służyć nam przez dekady, nie możemy zapominać o równie solidnej ekipie budowlanej, która zna się na tak wyjątkowym materiale jakim jest drewno.


Opinie

 1. Dodaj opinię


 1. Nie dodano Opinii poza Opinią/Opisem Redakcyjnym

Dojazd do nas

Kontakt

PROSIMY, NAPISZ DO NAS - NA PEWNO ODPOWIEMY (czytamy wszystkie wiadomości wysłane z tego formularza)


Adres

ul. Narutowicza 77/302
90-138 Łódź
woj. łódzkie

http://