Akumulatory trakcyjne Akumulatory do aut elektrycznych Akumulatory do aut hybrydowych

605 332 231 |

Przyszłość Motoryzacji

 1. Akumulatory trakcyjne_Akumulatory do aut elektrycznych_Akumulatory do aut hybrydowych

  Akumulatory trakcyjne

  Akumulatory do aut elektrycznych

  Akumulatory do aut hybrydowych  Rekomendacja: 5 na 5 Popularność: 1594 Opinie: 1

  Godziny otwarcia

  Pn 00:00 - 00:00

  Wt 00:00 - 00:00

  Śr 00:00 - 00:00

  Cz 00:00 - 00:00

  Pt 00:00 - 00:00

  Sb nieczynne

  Nd nieczynne

Akumulatory trakcyjne

Akumulatory do aut elektrycznych

Akumulatory do aut hybrydowychPrzyszłość Motoryzacji

 1. Im głośniej się mówi o ekologii, poziomie smogu, a także cenach paliwa, tym więcej osób myśli o kupnie samochodu elektrycznego. Tym samym na ulicach zauważamy coraz więcej specjalnych modeli, choć warto pamiętać, że w tej kategorii też możemy myśleć o różnych rozwiązaniach technologicznych. Jedną z największych wątpliwości jest żywotność, jaką mają akumulatory trakcyjne.

  1.    Technologiczny boom
  2.    Przyszłość branży
  3.    Bezpieczne rozwiązania


  Technologiczny boom

  Oczywiście od momentu pojawiania się pierwszych zelektryfikowanych aut minęło już dość dużo czasu, a rozwój technologii i stosowane materiały zmieniły się bardzo. Ten czas również obalił wiele mitów, którymi samochody elektryczne obrosły. Wiele osób jednak w dalszym ciągu uważa, że akumulatory trakcyjne szybko się rozładowują, a ich pojemność drastycznie spada. Sceptycy podnoszą też tematy ekologii i konieczności ładowania, co w Polsce bywa w dalszym ciągu problemem. 20 lat obecności aut elektrycznych na drogach jest jednak wystarczającym argumentem, by się tym segmentem rynku poważnie zainteresować.


  Przyszłość branży

  Niewątpliwie to właśnie samochody elektryczne są przyszłością motoryzacji i pokazują to wyraźnie wszystkie targi nowych i bardzo futurystycznych aut. Niemal wszystkie światowe marki od lat inwestują w pojazdy hybrydowe (spalinowo-elektryczne), a także całkowicie elektryczne. Mitem pozostaje więc żywotność, jaką charakteryzują się akumulatory i baterie trakcyjne. Nie jest również problemem ich składowania czy przetwarzania po zakończeniu eksploatacji. W tym wypadku bardzo często ekolodzy wypowiadają się na temat szkodliwości takich rozwiązań dla środowiska naturalnego. W grę wchodzi również to, że baterie trakcyjne wykorzystują bardzo dużą ilość rzadkich surowców w procesie produkcji.


  Bezpieczne rozwiązania

  Współczesne badania pokazują, że trwałość nowoczesnych akumulatorów często jest dłuższa niż faktyczny czas eksploatacji samochodów, które je wykorzystują. Światowe marki na same baterie udzielają gwarancji do 10 lat, a Tesla na samochody elektryczne daje osiem lat gwarancji. A przecież koniec tego okresu nie oznacza wcale, że zmieni się pojemność czy też właściwości akumulatora. Jak pokazuje praktyka auta hybrydowe nawet po kilkunastu latach jeżdżą z oryginalną baterią. Właśnie ta długowieczność jest najlepszą reklamą dla tego typu aut. Hybrydy są tanie w eksploatacji i chętnie wybierane są przez tych, którzy dużo jeżdżą i przez taksówkarzy. To auta, które wytrzymują naprawdę intensywną eksploatację, a to widać w ich przebiegach. Gdyby się nie sprawdziły, kolejni kierowcy nie zainwestowałby w elektryczne modele.


Opinie

 1. Dodaj opinię


 1. Nie dodano Opinii poza Opinią/Opisem Redakcyjnym

Dojazd do nas

Kontakt

PROSIMY, NAPISZ DO NAS - NA PEWNO ODPOWIEMY (czytamy wszystkie wiadomości wysłane z tego formularza)


Adres

Anielinek 3a
05-306 Jakubów
woj. mazowieckie

http://